Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

O kilku lat w gorące miesiące wyskakują mi na dole nóg (po wewnętrznej stronie przy stopach) mocno czerwone, swędzące i gorące plamy - wyglądają jak poparzenie, są gładkie a nie jak wysypka. Byłam u 2 dermatologów i nie wiedzą co to. Robiłam doppler żył nóg i w porządku, byłam również u chirurga naczyniowego i nikt nie potrafi powiedzieć co to i jak leczyć. Znikają po jakimś tygodniu i za jakiś czas znowu się pojawiają. Szkoda, że nie można dołączyć zdjęcia bo trudno mi to opisać. Może ktoś miał podobnie i coś mi poradzi.
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
[CYTAT] gość 18-08-2023, 20:43:39 Szkoda, że brak odpowiedzi. Mam podobną sytuację z podobną plamą na powiece.[/CYTAT]
3 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
2 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
Witam. Od około miesiąca na brzuszku w jednym miejscu córce zrobiła się taka czerwona plamka. Ani ją to nie swędzi ani nic innego. Na jednym zdjęciu jest przed tym zanim zaczęliśmy smarować (drugie zdjęcie) maścią a drugie po 6 dniach (pierwsze zdjęcie). Jest chyba jakby bardziej płaskie i mniej chropowate. Maść to Mupirox. Zastanawiam się co to może być. Może ktoś miał jakiś podobny przypadek u swojego dziecka. Będę wdzięczny za podpowiedzi.. 🙂 Trochę długo już to ma i aby jak najszybciej jej to zeszło całkiem.
1 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Hej, ja również męczyłam się z tym pół roku. Zaczęło się kiedy byłam w 3 trymestrze ciąży. Z kilku krostek zmieniło się w wysypkę od wejścia nosa po brodę i oczywiście pod oczami. Wnikliwie szukałam informacji co to może być. Doszłam do wniosku,że to okołoustne zapalenie skóry. Coś na co absolutnie nie można stosować sterydow. Triderm pomaga, ale potem wysypuje po stokroć. W każdym razie pomijając czego próbowałam, a co nie pomogło, zasada jest taka: zasuszyć. Co mi pomogło i mam nadzieję, że pomoże każdemu. Benzacne. Smarować kilka razy dziennie, aż zaschnie. Skóra będzie sucha, ale trzeba to przetrzymać i niczym nie smarować, nie nawilżać. Ewentualnie wodą lub naparem z rumianku. Ja smarowałam też pod oczami, zniknęło po 2 dniach. Potem do pielęgnacji kwasy. Ja kupiłam APIS Kwas 40% laktobionowy pirogronowy azelainowy. Wzbogaciłam suplementację w żelazo (dr Jacobs) oraz kompleks witamin z grupy B (My Vita) Mam nadzieję,że ten krem pomoże każdemu. Ja przez to dziadostwo straciłam wiele czasu i nerwów. Obiecałam sobie, że jeśli uda mi się to pogonić, to inni też zasługują na to żeby wiedzieć. Powodzenia
17 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
[CYTAT] gość 08-02-2024, 22:21:16 Co to jest? [/CYTAT]
64 komentarz
ostatni 13 dni temu  
/ gość
Albo łuszczyca albo egzema, najlepiej udać się do dermatologa.
3 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Witam. Ktoś wie co to może być i czy groźne? Ostatnio jest fala komarów. Miałem też styczność z kotem zarażonym kleszczami. Jest brązowa kropka w środku. Następnie blady ślad przechodzi w bordowe kółko. Wokół tego jeszcze żółtosina otoczka.
1 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
Reklama:
Reklama: