Ospa wietrzna jest ostrą chorobą zakaźną, cechującą się powstawaniem licznych zmian skórnych o charakterystycznej ewolucji wykwitów.
Choroba skóry specyficzna dla ciąży pojawiająca się najczęściej po 35 tygodniu ciąży.
Obfite pocenie się w okresie poporodowym oraz w połogu.
Alergia na pokarmy może być alergią trwałą, lub też może ustępować po określonym czasie eliminacji danego antygenu z diety.
Alergia jest stanem w dużym stopniu uwarunkowanym genetycznie. W szczególności dotyczy to tak zwanego I typu reakcji alergicznej, związanego z wytwarzaniem specyficznych przeciwciał IgE (atopia).
Nadmierne wypadanie, przetłuszczanie się oraz łamliwość włosów w okresie połogu.
Jest to zespół chorobowy, w którym dochodzi do pojawiania się na powierzchni skóry bąbli o zabarwieniu różowym lub porcelanowobiałym z obrzękiem i zazwyczaj znacznym świądem. Nazwa wzięła się stąd,...
Trądzik noworodkowy – inaczej rumień toksyczny noworodków – jest częstą choroba skóry, występuje prawie u połowy noworodków urodzonych o czasie. Ma łagodny przebieg i ustępuje samoistnie.
Potówki są to drobne, jasne pęcherzyki, występujące na powierzchni niezmienionej skóry szczególnie w miejscach narażonych na przegrzanie (fałdy, pachy). Są wynikiem zatrzymania potu w przewodach i...
Jest to najczęstsza w świecie robaczyca przewodu pokarmowego. Glista ludzka należy do grupy robaków obłych. Człowiek zaraża się przez przypadkowe spożycie wody lub pokarmów zanieczyszczonych...
Mieszankami elementarnymi nazywamy preparaty mlekozastępcze nie zawierające praktycznie żadnych śladów białka mleka krowiego, ponieważ jego składnikiem białkowym są jedynie wolne aminokwasy.
Mieszanki typu HA (hypoantygenowe) są preparatami powstałymi na bazie mleka krowiego, w których białko zostało poddane częściowej hydrolizie (rozkładowi), tak aby zmniejszyć alergizujące działanie...
Hydrolizaty serwatkowe o wysokim stopniu hydrolizy to grupa preparatów mlekozastępczych (hypoalergicznych), stosowanych w leczeniu alergii na białka mleka krowiego u dzieci.
Hydrolizaty kazeiny o wysokim stopniu hydrolizy to grupa preparatów mlekozastępczych (hypoalergicznych), stosowanych w leczeniu alergii na białka mleka krowiego u dzieci.
Popularne na forum
Zmiany pigmentacyjne skóry twarzy powstające wskutek zmian hormonalnych, pojawiające się w czasie ciąży.
Wszelkie niepokojące objawy pojawiające się po założeniu wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej
Spodziectwo to jedna z najczęstszych wad wrodzonych układu moczowego u chłopców. Wada polega na nieprawidłowej lokalizacji ujścia zewnętrznego cewki moczowej.
Kleszcz należy do roztoczy – drobnych stawonogów odżywiających się krwią. Przyczepia się do skóry, zazwyczaj bezboleśnie za pomocą silnych zębów. Kleszcze mogą być nosicielami dwóch chorób groźnych...
Język geograficzny to zmiany widoczne na języku, polegające na występowaniu nieregularnych jasnych (obłożonych białymi złogami) i czerwonych pól. Powoduje to upodobnienie powierzchni języka do...
Jest to choroba pasożytnicza skóry wywołana przez trzy typy wszy: łonowe, głowowe i odzieżowe. Zakażenie szerzy się przez kontakt bezpośredni.