Reklama:

grzybica paznokci - jak leczyć -da się wyleczyć (547)

Forum: Dermatologia - grupa dla rodziny i pacjenta

gość
31-10-2011, 19:32:03

Myślę, że przy długo nie leczonej grzybicy przyda się kompleksowa kuracja czyli lakier plus jakieś tabletki, tak jest jak się to zaniedba. U mnie loceryl wystarczył takie jest moje zdanie na ten temat.
gość
02-01-2012, 10:33:38

witam mnie pomogl trioxal - biore 2 puls i do zewnatrz pirolam zel plus lakier . paznokiec odrasta . wiem ze napewno musi byc poloczenie leczenia farmakologicznego wewnetrznie i zewnatrz
gość
02-01-2012, 10:54:31

witam . moja walka z grzybica paznokci dloni zaczela sie w polowie listipada. wpadlam w panike sadzilam ze grzybem mozna sie zarazic przez brod. a tu okazalo sie ze niekoniecznie prawdziwe. pracuje w sluzbie zdrowia zakladam rekawiczki i najprawdopodobniej przez wilgoc zaplegl mi sie ,,ten dziad,,. ale wracajac do setna sprawy .zaczelam sama leczyc paznokcie acifunginem *** ale paznokcie wygladaly okropnie.poszlam do dermatologa -zapisano mi do smarowania paznokci oliprotex a do wewnatrz myconafine 250 mg 2razy dziennie.po 5 dniach mialam takie skutki uboczne ze wyladowalam na pogotowiu z plukaniem zoladka. (skutki uboczne leku -uczulina bylam najeden ze skladnikow leku).po kilku dniach odwiedzilam innego dermatologa - przepisano mi trioxal i pirolam masc i zel do smarowania plytki. jestem juz w trakcie drugiego pulsu .widze ze paznokiec odrasta zdrowy jestesmy uz w 1-3 dlugosci plytki. mam nadzieje ze po zakonczeniu leczenia raz na zawsze sie go pozbede. moje zdanie jest takie by stosowac zewnwtrzna i wewnetrzna kuracje . odezwe sie za miesiac
gość
26-01-2012, 20:08:11

Ja już od ponad roku męczyłam sie z grzybicą paznokcia u stopy. Stosowałam Acifungin *** i jakieś maści, ale nic nie pomagało. Wreszcie na którymś forum znalazłam posta o PROPOLISIE. Rewelacja!!!! Stosuje od 7 dni a efekty już sa i to bardzo widoczne. Cała ta gruba twarda powłoka rozmiękczyła się i sama schodzi od góry, tak że zostaje tylko ta najgłębsza warstwa paznokcia. Póki co wszystko wyglada jeszcze okropnie, ale liczę na to, że tak jak w przypadkach innych osób zacznie odrastać zdrowy paznokiec.
Kupuje się to w sklepach pszczelarskich, ja zapłaciłam 14 zł za woreczek który na pewno wystarczy. KIT PSZCZELI - propolis w postaci takich mały6ch kuleczek brązowych. Trzeba rozgnieść w palcach, żeby się zrobiło jak plastelina i przykleić na paznokieć. Zakleić plastrem. Ja zmieniam codziennie.
WSZYSTKIM POLECAM!!!!
gość
24-02-2012, 20:22:47

Ja również stosuje propolis,od jakiegoś półtorej tygodnia, pozbyłem się już zrogowaciałych płytek paznokciowych. Tak jak u przedmówcy :) zmiękły i odeszły do góry tylko wystarczyło oderwać przy samej macierzy paznokcia- troszkę krwi wypłynęło ale myślę że warto aby pozbyć się tego choróbska i również brzydko to wygląda, ale mam nadzieje że będzie lepiej.
Początkująca
01-03-2012, 17:34:02

Jak miło przeczytać, że moje doświadczenia z propolisem pomogły tylu ludziom.
Nie dajcie się truć jak tylko jest inna możliwość.
Skutki uboczne leków często są gorsze niż choroby, które chcemy nimi wyleczyć. Na szczęście dla aptek, a na nieszczęście dla nas, często zobaczymy je dopiero po kilku latach i nie skojarzymy bezpośrednio z zażywanymi lekami. Dlatego zanim sięgniecie po jakikolwiek inny lek na grzybicę paznokci wypróbujcie najpierw ten prosty, tani i nieszkodliwy sposób. Dodatkowo można zażywać propolis w postaci kropli alkoholowych na wszelkie grzybice. Można je zrobić samemu:
5 dag kitu pszczelego zalać 250 ml spirytusu. Postawić w ciemne, ciepłe miejsce na 14 dni. Codziennie potrząsnąć butelką. Zażywać 5-10 kropli na wodę 2-3 razy dziennie . Przy grzybicach należy całkowicie wykluczyć cukier z diety (wszelkie słodycze, ciasta, słodkie napoje - w tym piwo i wino). Jego używanie może być powodem niepowodzeń w leczeniu tego paskudztwa.
Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrówka.
P.S.
Tu:
http://www.fozik.pl/forum/vt,0,327,581760,0,dwa-beztabletkowe-sposoby-na-bole-glowy#.T0-71IFiOXs
podałam 2 tego typu sposoby na bóle głowy ;)
d0ra
gość
01-04-2012, 08:28:24

Ja borykam się z grzybem na paznokciach u stóp już od ładnych paru lat. Smarowałam Acifunginem, Polfungicidem, olejkiem herbacianym i nic. Ostatnio zaczęłam smarować paznokcie Oliproxem i widzę poprawę. Odrasta ładny, różowy paznokieć. Ale ostrzegam: ten lakier nie jest bezbarwny!!! Wiele osób pisało tu że jest, że wcale go nie widać na paznokciach a to nieprawda. U mnie barwi paznokcie na brudny, brązowo - ceglasty kolor. Na dodatek nie cały paznokieć równo tylko takie cienie, paski o różnym natężeniu koloru. Być może zależy to od stopnia "zagrzybienia" bo nowej części paznokcia (tej odrośniętej) nie zabarwia. Jestem trochę zła bo idzie lato i na pewno nie zdąży mi odrosnąć cały paznokieć, a wygląda to paskudnie i nie wiem jak założę sandały. Gdybym wiedziała że Oliprox barwi to zaczęłabym kurację w jesieni, żeby zdążyć przed latem. a tak to kicha... Ale w sumie najważniejsze że działa
gość
16-04-2012, 07:20:42

witam. Ja grzybicę paznokcia wyleczyłam propolisem. Nakładałam go na noc na paznokieć przez około 3 miesiące. Paznokieć zrobił się brązowy od propolisu ,ale odrastał już zdrowy. Najlepiej więc taką kuracje rozpocząć w zimie kied nie chodzi się z odkrytymi stopami. Paznokieć odrasta wolno ( okolo roku ) ale waro zastsować taką kurację , bo leki przypisywane przez lekarzy nie pomagają.
VIP
16-04-2012, 17:57:26

Grzybica paznokci: objawy, leczenie i profilaktyka
Grzybica paznokci jest chorobą, którą bardzo łatwo jest się zarazić, a znacznie trudniej wyleczyć. Leczenie grzybicy wymaga cierpliwości i troskliwej pielęgnacji stóp.
Grzybica paznokci częściej atakuje paznokcie u stóp niż dłoni. Może ograniczyć się do jednej płytki lub przenieść na sąsiednie. Zwykle jednak grzybicze zakażenia zajmują pierwszy i piąty palec stopy. Prawdopodobnie dlatego, że do nich najszczelniej przylegają buty.
# Grzybica paznokci nawet we wczesnym stadium nie ustąpi sama. Nie pomogą też żadne domowe sposoby. Nieleczona będzie się rozprzestrzeniała na kolejne palce. Może też przenieść się na paznokcie dłoni. Dlatego każdą zmianę koniecznie musi obejrzeć dermatolog.
# Grzybica lubi nawracać. Dlatego po zakończeniu kuracji trzeba skrupulatnie przestrzegać zaleceń dermatologa i wręcz przesadnie dbać o higienę stóp.

Skąd się bierze grzybica?
Grzybica paznokci często jest następstwem grzybicy stóp - choroby, którą ma ok. 42 proc. ludzi. Czasem ją lekceważymy, bywa, że jej w ogóle nie dostrzegamy. Stopy swędzą, czasem nawet pieką, ale uważamy, że to skutek nadmiernego wysuszenia skóry, złego mydła i nie szukamy pomocy u lekarza. Może właśnie dlatego grzybica paznokci staje się plagą wśród Polaków. Lekarze twierdzą, że cierpi na nią 21 proc. populacji.
W naszym klimacie głównym źródłem zakażeń są baseny, łaźnie, sauny (drewniane podesty). Ale można się też zarazić, używając cudzych butów, skarpet lub przyborów do pedikiuru.
Do infekcji grzybiczych predestynują choroby ogólnoustrojowe, np. cukrzyca, otyłość, niedokrwistość, zaburzenia hormonalne, żołądkowo-jelitowe, układu odpornościowego i krążenia, a także długa terapia antybiotykami, przyjmowanie sterydów i chemioterapia.
Rozwojowi grzybicy sprzyjają ciepło i wilgoć - niestaranne wycieranie stóp po myciu, chodzenie w nieprzewiewnych butach i noszenie skarpet z tworzywa sztucznego. Grzybica rozwija się, gdy płytka paznokcia jest uszkodzona - jeśli się skaleczymy lub zbyt krótko obetniemy paznokcie, grzyby z łatwością się pod nią dostaną. Noszenie ciasnych butów też osłabia płytkę. Tak jak akrylowe paznokcie i lakiery.
Jeśli nie zamierzasz zrezygnować z malowania paznokci ani przestrzegać innych zasad, stosuj zapobiegawczo dezodorant z talkiem i przeciwgrzybicze kremy.
Grzybica: rozpoznanie
Grzybicę wywołują z reguły dermatofity. Zaatakowany przez nie paznokieć stopniowo zmienia wygląd. Pojawiają się przebarwienia - najpierw białawe, później żółtawe, wreszcie brązowe. Płytka łuszczy się i rozwarstwia, staje się coraz grubsza, trudno ją przyciąć. Stopy brzydko pachną, bo pod paznokciami gromadzą się grzybicze złogi.
Lekarz już po obejrzeniu stopy wie, że ma do czynienia z grzybicą. Czasem jednak, gdy obraz schorzenia nie jest jednoznaczny, zleca badania laboratoryjne. Próbki pobrane spod paznokcia oraz skrawki płytki ogląda się pod mikroskopem - to pozwala stwierdzić, czy chorobę rzeczywiście wywołały grzyby. Czasem w laboratorium hoduje się wyizolowane z próbki grzyby, by określić ich gatunek i dobrać leki. Przed pobraniem próbek nie należy malować paznokci, smarować stóp kremami czy używać zasypek.
Leczenie grzybicy
Walka z grzybicą często kończy się niepowodzeniem, bo pacjent zniechęca się do stosowania kuracji po kilku tygodniach. Niekiedy próbuje ratować się domowymi sposobami, ale te - co trzeba podkreślić - są nieskuteczne.
Czas i rodzaj leczenia zależą od zaawansowania choroby. Warto pójść do lekarza, gdy tylko zauważymy pierwsze zmiany w wyglądzie paznokcia, bo wtedy zwykle wystarczy smarowanie specjalnym lakierem lub naklejanie miniplastrów zawierających substancje grzybobójcze. Ale i tak trzeba uzbroić się w cierpliwość. Kuracja może trwać i do trzech miesięcy.
Przy rozległych zmianach, kiedy płytka jest poważnie zniszczona - stosuje się leki doustne. Dzięki nim substancja lecznicza dociera do środka paznokcia (tam jest najbardziej potrzebna) i gromadzi się u nasady płytki, blokując rozwój grzybów.
Wśród stosowanych leków znajdują się preparaty, które należy przyjmować przez co najmniej 3 miesiące, a niekiedy nawet rok.
Grzybica: terapia pulsowa pozwoli uniknąć usunięcia płytek
Polega na doustnym przyjmowaniu leku, który dociera tylko do zakażonego miejsca. Lek należy brać przez tydzień, potem zrobić trzytygodniową przerwę i znów przez tydzień łykać tabletki. Kuracja trwa 3 miesiące, ale nagromadzony w paznokciach preparat działa jeszcze przez 9 miesięcy. Takie leczenie jest wygodniejsze dla chorego i w większości przypadków pozwala uniknąć interwencji chirurga (usunięcia płytek). Paznokcie bez skazy możemy zobaczyć po 10-12 miesiącach.
Metoda leczenia grzybicy: rekonstrukcja płytki paznokcia
Uzupełnieniem terapii lekami powinno być szlifowanie paznokcia co 2-4 tygodnie. Im więcej zagrzybionej płytki usuniemy, tym skuteczniejsze leczenie, bo leki (podawane zewnętrznie i wewnętrznie) łatwo wnikają w chore miejsca. Ponieważ tkanka pod paznokciem jest mocno unerwiona, a zeszlifowana płytka stanowi nikłą ochronę, konieczna jest jej rekonstrukcja. Nakłada się na nią specjalną masę. Gdy przeschnie, przykleja się kawałek fizeliny, dopasowany do wielkości ubytku. Czynność powtarza się kilka razy, aż płytka uzyska odpowiednią grubość. Proteza nie powoduje deformacji wału paznokciowego. Zdrowa płytka rośnie szybciej i nie wrasta.
Niedopuszczenie do nawrotów infekcji grzybicy
Buty, które wkładaliśmy na stopy zakażone grzybicą, najlepiej wyrzucić. Na pewno są w nich zarodniki grzybów, które spowodują nawrót infekcji. Nie zawsze jednak można sobie na to pozwolić. Dlatego:
*** do foliowego worka włóż buty i pojemnik z 10% roztworem formaliny (można kupić w aptece); worek szczelnie zamknij i trzymaj w ciepłym miejscu; po 48 godz. buty należy wietrzyć, najlepiej przez dobę na wolnym powietrzu.
*** 1 tabletkę chinoksyzolu (kupisz w aptece) rozpuść w szklance wody; do każdego buta włóż namoczoną w roztworze watę lub lnianą szmatkę; buty zamknij w oddzielnych torebkach foliowych i szczelnie zawiąż; po 24 godzinach wyjmij buty i wietrz przez dobę na powietrzu.
gość
05-05-2012, 17:57:50

Witam, na początku mojego leczenia stosowałam lakier Loceryl- jak dla mnie dawał efekty, jednak cały ten "proces" nakładania i piłowania był zbyt uciążliwy, bo jestem zbyt leniwa:) więc przerwałam leczenie w połowie:(no i jak nietrudno się domyśleć, ten kawałek paznokcia co zdążyłam wyleczyć znowu został zarażony:( Następnie stosowałam Onyster -maść, jednak te plasterki w dzień spadają podczas chodzenia,co jest trochę niewygodne, jednak samo działanie oceniam na dobre, ponieważ zmiękczyła na tyle zmienioną część płytki, że bez trudu mogłam ją usunąć.( zastosowałam tylko jedno opakowanie). Następnym preparatem którym naprawdę wyleczyłam sobie BEZ TRUDU paznokcie( od nóg) to lakier POLINAIL- minusem jest cena. ok 80zł 3ml, ale naprawdę polecam wybrać się do dermatologa i poprosić o receptę na ten lakier. Nakłada się go codziennie, należy unikać wody przez 6 godz. od nałożenia, dlatego najwygodniej nakładać go przed snem, wysycha w ciągu 30 sekund.
Prześledziłam mniej więcej ten wątek i nie zauważyłam aby ktoś wspominał o tym preparacie, dlatego o nim piszę w nadziei, że komuś pomoże, bo wiem jakie to jest utrapienie:(

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

Reklama:
Reklama:
Reklama: