Reklama:

Wyprysk skórny a świerzb – co pozwala odróżnić od siebie te schorzenia?

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Wyprysk skórny a świerzb – co pozwala odróżnić od siebie te schorzenia?

Panthermedia

Alergia

Wyprysk i świerzb to dwie całkowicie odrębne jednostki z kręgu zainteresowania dermatologii, z drugiej jednak strony prowadzić mogą one do pojawiania się u chorych podobnego rodzaju dolegliwości. Leczenie tych dwóch problemów polega z kolei na stosowaniu całkowicie innego rodzaju środków – po czym więc można odróżnić, czy pacjent choruje na świerzb, czy też może jednak pojawił się u niego wyprysk?

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Skóra

gość
Forum: Skóra
Nie wiem co to jest :(
Witam,czy ktoś mi może pomóc? Vo to może być?
gość
Forum: Skóra
Uboczne po kortykosteroidach !
Byłem żle leczony przez dermatologa.Mam zanik tkanki, sćieńczona skórę, rozstępy,przebarwienia na białeodcień. Ktoś miał poobny problem. Jest szansa że skóra sama wróci do stanu zprzed choroby ??...
gość
Forum: Skóra
Znamię
Średnica 5mm. Zwróciło moją uwagę szczególnie przez odnogę, która raczej niedawno powstała i mam zamiar w tym tygodniu odwiedzić dermatologa - czy jest się czego bać?
gość
Forum: Skóra
dziwny pieprzyk
dzień dobry, zauważyłam u siebie dziwny pieprzyk koło pupy. Idę z tym do dermatologa, ale może już ktoś miał coś podobnego?
gość
Forum: Skóra
Czerwone okręgi na udach i rękach
Dzień dobry, dzisiaj rano zauważyłem sporo czerwonych okręgów na moich udach i rękach nie siedzą ani w żaden sposób nie bolą.czy wie ktoś co to jest?
gość
Forum: Skóra
Zaczerwienienie pod okiem
Witam mam problem od ponad miesiąca z zaczerwienieniem pod okiem. Jest to piekące miejsce, jakby przesuszone. Kremy nawilżające pomagają złagodzić objawy ale zawsze to wraca. Co to może być?
Reklama:
Reklama: