Reklama:

Świąd skóry i lęk – co może łączyć te problemy?

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Świąd skóry i lęk – co może łączyć te problemy?

panthermedia

Swędząca skóra

Teoretycznie świąd skóry i lęk to dwie całkowicie odrębne dolegliwości, w praktyce jednak łączy je zdecydowanie więcej, niż można by tylko przypuszczać. Świąd może być bowiem jednym z somatycznych przejawów lęku, u tych osób, które – z jakichś powodów – doświadczają przewlekłego uczucia swędzenia skóry, może to prowadzić do pojawiania się u nich nasilonego nawet niepokoju. Wymienione powyżej dolegliwości – czyli świąd skóry i lęk – współistnieją ze sobą stosunkowo często, jak jednak można im zaradzić?

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Skóra

Plamy, przebarwienia na dloni
Dzień dobry witam wszystkich mam taki problem Gdy jest ciepło wilgotno nawierzchni wierzchniej stronie mojej ręki dłoni pojawiają się czerwone plamy gdy na przykład idę spać i ona znikają gdy jest ch...
gość
Forum: Skóra
Wysypka skórna
Witam. Mam 29 lat, jestem kobietą. Od tygodnia męczy mnie wysypka skórna. Najbardziej na rękach i tułowiu. W niewielkiej ilości na nogach. Strasznie swędzi. Każdy lekarz mówi co innego. Czy ktoś ...
gość
Forum: Skóra
Pieprzyk
Dzień dobry chciałabym prosić o pomoc przesłałam zdjęcie swojego pieprzyka na plecach, Czy według państwa wygląda to na coś groźnego?
gość
Forum: Skóra
Bąble na palcach
Od jakiegoś czasu mam takie dziwne "bąble" na palcach. Co to może być?
gość
Forum: Skóra
Dziwny pieprzyk
Mam 16 lat, pieprzyk mam chyba od zawsze. Lecz ostatnio wydaje mi się że ściemniał. Proszę o pomoc z weryfikacją czy on jest złośliwy.
gość
Forum: Skóra
Krostki wyczuwalne przy dotyku
Witam, mam krotki których prawie nie widać jednak są wyczuwalne pod palcami. Mam je na udach, tylniej ich części i brzuchu, mniej na przedramionach. Co to me być?
Reklama:
Reklama: