Reklama:

Powszechnie bytująca na skórze bakteria a zakażenia pooperacyjne

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Powszechnie bytująca na skórze bakteria a zakażenia pooperacyjne

medforum

Skalpel

Na naszej skórze bytuje wiele różnych gatunków bakterii. Część z nich – w sprzyjających dla nich warunkach – może prowadzić do występowania bardzo nawet groźnych schorzeń. Zazwyczaj przy wymienianiu zagrażających ludzkiemu zdrowiu patogenów wspomina się o gronkowcach MRSA czy o E. coli, okazuje się jednak, że pewna bakteria – o której mówi się zdecydowanie mniej – również może być bardzo niebezpieczna. Drobnoustrojem tym jest Staphylococcus epidermidis i o tym, dlaczego może on być bardzo groźny, wspominają specjaliści z brytyjskiego University of Bath.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Skóra

Plamy, przebarwienia na dloni
Dzień dobry witam wszystkich mam taki problem Gdy jest ciepło wilgotno nawierzchni wierzchniej stronie mojej ręki dłoni pojawiają się czerwone plamy gdy na przykład idę spać i ona znikają gdy jest ch...
gość
Forum: Skóra
Wysypka skórna
Witam. Mam 29 lat, jestem kobietą. Od tygodnia męczy mnie wysypka skórna. Najbardziej na rękach i tułowiu. W niewielkiej ilości na nogach. Strasznie swędzi. Każdy lekarz mówi co innego. Czy ktoś ...
gość
Forum: Skóra
Pieprzyk
Dzień dobry chciałabym prosić o pomoc przesłałam zdjęcie swojego pieprzyka na plecach, Czy według państwa wygląda to na coś groźnego?
gość
Forum: Skóra
Bąble na palcach
Od jakiegoś czasu mam takie dziwne "bąble" na palcach. Co to może być?
gość
Forum: Skóra
Dziwny pieprzyk
Mam 16 lat, pieprzyk mam chyba od zawsze. Lecz ostatnio wydaje mi się że ściemniał. Proszę o pomoc z weryfikacją czy on jest złośliwy.
gość
Forum: Skóra
Krostki wyczuwalne przy dotyku
Witam, mam krotki których prawie nie widać jednak są wyczuwalne pod palcami. Mam je na udach, tylniej ich części i brzuchu, mniej na przedramionach. Co to me być?
Reklama:
Reklama: