Reklama:

Alergia kontaktowa – jakie substancje mogą ją wywołać?

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Alergia kontaktowa – jakie substancje mogą ją wywołać?

panthermedia

Swędzenie ciała

Z alergią kontaktową kojarzony jest przede wszystkim nikiel – sytuacja ta wynika stąd, iż to właśnie tenże metal jest jednym z najczęściej wywołujących uczulenia alergenem kontaktowym. Prawda jest jednak taka, że specyficzne uczulenia mogą występować po kontakcie z wieloma różnymi substancjami – niektórych z nich prawdopodobnie większość osób w ogóle nie podejrzewa nawet o to, że mogą one być przyczyną alergii.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Alergie

gość
Forum: Skóra
Nie wiem co to jest :(
Witam,czy ktoś mi może pomóc? Vo to może być?
gość
Forum: Skóra
Uboczne po kortykosteroidach !
Byłem żle leczony przez dermatologa.Mam zanik tkanki, sćieńczona skórę, rozstępy,przebarwienia na białeodcień. Ktoś miał poobny problem. Jest szansa że skóra sama wróci do stanu zprzed choroby ??...
gość
Forum: Skóra
Znamię
Średnica 5mm. Zwróciło moją uwagę szczególnie przez odnogę, która raczej niedawno powstała i mam zamiar w tym tygodniu odwiedzić dermatologa - czy jest się czego bać?
gość
Forum: Skóra
dziwny pieprzyk
dzień dobry, zauważyłam u siebie dziwny pieprzyk koło pupy. Idę z tym do dermatologa, ale może już ktoś miał coś podobnego?
gość
Forum: Skóra
Czerwone okręgi na udach i rękach
Dzień dobry, dzisiaj rano zauważyłem sporo czerwonych okręgów na moich udach i rękach nie siedzą ani w żaden sposób nie bolą.czy wie ktoś co to jest?
gość
Forum: Skóra
Zaczerwienienie pod okiem
Witam mam problem od ponad miesiąca z zaczerwienieniem pod okiem. Jest to piekące miejsce, jakby przesuszone. Kremy nawilżające pomagają złagodzić objawy ale zawsze to wraca. Co to może być?
Reklama:
Reklama: