REKLAMA:

Dane teleadresowe

Kontakt z redakcją

Katarzyna Irzeńska
Events & Publications Manager
e-mail: [email protected]

Materiały prasowe

e-mail: [email protected]

Biuro projektów

Medforum Sp. z o.o.
ul. Rolna 43 B
40-555 Katowice
tel. +48 32 700 71 71
fax. +48 32 700 71 81
e-mail: [email protected]

Kontakt w sprawie reklamy

tel.: +48 32 700 71 71
e-mail: [email protected]

Siedziba firmy

Medforum Sp. z o.o.
ul. Brynowska 70
40-584 Katowice

NIP: 6342620358
KRS: 0000269937 w rejestrze prowadzonym przez Wydział VIII Gospodarczy KRS Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach
REGON: 240518656

REKLAMA:

ForumDermatologiczne.pl – portal wiedzy o dermatologii i kosmetologii

Portal medyczny poświęcony dermatologii przeznaczony dla lekarzy dermatologów, kosmetologów, pacjentów i ich rodzin.

Choroby skóry

Dermatologia jest dziedziną medycyny zajmującą się skórą, włosami oraz paznokciami. Lekarze dermatolodzy zajmują się także chorobami skóry (np. ospa wietrzna, półpasiec, odra, róża), głównie łagodnymi nowotworami oraz nowotworami złośliwymi (czerniak złośliwy, rumień guzowaty). Nie należy lekceważyć schorzeń skóry. W przypadku kurzajek, zajadów, nieustępującego trądziku różowatego czy pokrzywki konsultacja ze specjalistą może okazać się niezbędna i znacznie przyspieszyć leczenie.

Wenerologia

Wenerologia to odłam dermatologii zajmujący się chorobami wenerycznymi takimi jak chlamydioza (chamydia), kiła, rzeżączka, kandydoza (drożdżyca)  i wszelkie grzybice narządów rodnych, rzęsistkowica, świerzb, wszawica łonowa, kłykciny kończyste, opryszczka genitaliów. Choroby weneryczne są trudnym i oraz intymnym tematem.

Pielęgnacja

Właściwa pielęgnacja skóry, włosów oraz paznokci wpływa pozytywnie na zdrowy wygląd. Należy pamiętać, że dobry krem do cery czy odżywka do włosów to nie wszystko. Zdrowy tryb życia, relaks oraz zbilansowana dieta mają duży wpływ na kondycję naszej cery, włosów oraz paznokci.

W przypadku poważniejszych zmian skórnych takich jak występowanie czerwonych plam na twarzy, czyraków, oparzeń czy opuchlizny na twarzy wizyta u lekarza dermatologa może okazać się niezbędna.

Pielęgnacja włosów i sposoby pielęgnacji włosów są uzależnione od wielu czynników. Duże znaczenia przy pielęgnacji włosów ma prawidłowe określenie porowatości włosów. Nasze włosy wymagają szczególnej uwagi gdy mamy do czynienia z wypadaniem włosów. W przypadku łysienia należy podjąć odpowiednie kroki w celu ustalenia przyczyny i sposobu leczenia. Częstym problemem dla wielu osób jest również łupież (szczególnie łupież pstry) i łojotokowe zapalenie skóry głowy. W przypadku pojawienia się wszy trzeba koniecznie udać się lekarza. Wszawicy nie można lekceważyć. W czasie pielęgnacji włosów należy brać po uwagę naturalny kolor włosów, a także czy pielęgnujemy włosy farbowane, czy włosy były wcześniej układane i są po trwałej ondulacji.

Paznokcie, podobnie jak skóra i włosy, wymagają pielęgnacji. Ładne paznokcie to nasza wizytówka dlatego warto co jakiś czas odwiedzić kosmetyczkę. Jeśli zaobserwujemy niepokojące zmiany np czarne paznokcie, konieczna może się okazać wizyta u specjalisty.  

Dermatologia i kosmetologia

Dermatologia jest łączona z kosmetologią i coraz częściej wizyta u kosmetyczki może być wstępem do zabiegów dermatologii estetycznej. Pielęgnacja skóry, zagęszczanie włosów, wzmacnianie włosów, usuwanie obfitego owłosienia z ciała, depilacja okolic intymnych to podstawowe zabiegi dermatologii estetycznej. Kosmetyczka może pomóc w walce z  trądzikiem, przebarwieniami skóry oraz innymi problemami dotyczącymi naszej cery.