Reklama:

Jak wyleczyć alergię nie rezygnując z aktywnego życia?

Odczulanie.info

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Jak wyleczyć alergię nie rezygnując z aktywnego życia?

Panthermedia

Katar alergiczny

Jesteś alergiczką i prowadzisz aktywne życie? Do tej pory odczulanie wiązało się z regularnymi, comiesięcznymi zastrzykami i wizytami u alergologa. Teraz można jednak poprosić specjalistę o zalecenie zdecydowanie mniej absorbującej i uciążliwej metody. Nowoczesna szczepionka w formie kropel lub tabletek podawanych pod język zyskuje coraz więcej entuzjastów także w Polsce.

Reklama:

Najnowocześniejsza dziś metoda immunoterapii, od wielu lat popularna w Europie, w Polsce nie jest zbyt rozpowszechniona. Jednak wraz ze wzrostem jej dostępności i świadomości na jej temat wśród alergologów i pacjentów, zyskuje coraz więcej zwolenników. Jeśli więc jesteś w trakcie kolejnego „sezonu kichania”, albo masz go właśnie za sobą, warto byś rozważyła jej zastosowanie. Oczywiście możesz wybrać także szczepionkę w zastrzykach, ale tylko pod warunkiem, że masz czas na regularne wizyty u alergologa. Co ważne: specjaliści podkreślają, że szczepionka podjęzykowa jest równie  skuteczna, co ta podawana w zastrzykach, a jednocześnie bardziej bezpieczna i przyjazna pacjentowi.

Kiedy zacząć odczulanie?

Za nami wiosenna „burza pyłkowa”, która w tym roku była wyjątkowo dotkliwa. Opóźnienie kwitnienia leszczyny, olchy i brzozy, których pyłki są jednymi z najbardziej uczulającymi w Polsce spowodowało, że objawy alergii były wyjątkowo intensywne i gwałtowne. Teraz mamy czas pylenia traw, który zaczął się około połowy maja i potrwa do połowy sierpnia. Za chwilę nadejdzie okres pylenia chwastów, a przez cały rok cierpią osoby uczulone na alergeny roztoczy kurzu domowego.

Zamiast stosując leki przeciwalergiczne tylko łagodzić  objawy takie jak: uporczywy kaszlem, kichanie, ciągły katar lub zatkany nosem, swędzące, łzawiące i zaczerwienione ocz, powinnaś udać się do specjalisty i rozpocząć odczulanie.

Pamiętaj jednak, że tę jedyną skuteczną metodę leczenia – a więc trwałego pozbycia się alergii, można rozpocząć wyłącznie przed lub po okresie pylenia. Jeśli zatem uczulają cię pyłki roślin, możesz już teraz przygotować się do rozpoczęcia immunoterapii jesienią.

W przypadku uczulenia na alergeny całoroczne: roztocze zawarte w kurzu, zarodniki grzybów pleśniowych, alergeny zwierząt, decyzję o najlepszym momencie do rozpoczęcia terapii powinien podjąć twój alergolog.

Alergia, fot. pantherstock

Szczepionka w domu, w pracy i na wakacjach

Problemem, który często nie pozwala alergikowi podjąć decyzji o rozpoczęciu odczulania jest czas, który musi poświęcić na leczenie. Aby immunoterapia była skuteczna musi trwać nieprzerwanie 3-5 lat. A jeśli decydujemy się na tradycyjną szczepionkę w zastrzykach, to przez ten cały czas musimy regularnie odwiedzać specjalistę. Dlaczego?

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Inne tematy

Guz na żołędziu prącia.
Witam, mam 18 lat i od jakiegoś czasu zauważyłem takiego guza. Czy wygląda na raka lub na coś innego? Dodam że mam stulejkę i szykuje sie na zabieg.
Guz na penisie
ostatnio zauważyłem biały jakby guz na penisie na żołędziu. przy nacisku nie boli ani nic
Już brak sił
Jak to rozwiązać?
gość
Forum: Włosy
Skóra glowy
Od paru lat mam coś takiego. Na skórze głowy. Kiedyś była jedna wybroczyna teraz 3,i ta czerwona skóra wokół. Co to może być. Czy mam się martwić?
Szukamy już wszędzie
Czy naprawdę to działa .Czytam każdy post .Większość z was jest zadowolona z tego produktu .Pytanie na jak długo to wystarczy
KONKURS! Jesienna chandra: jak sobie z nią radzić? Odpowiedz na pytanie i wygraj zestaw kosmetyków! 🍁🎉
Cześć Wszystkim! Mamy przyjemność ogłosić, że właśnie ruszył nasz nowy serwis: Medforum.pl! 🚀 Na tej platformie znajdziesz najbardziej aktualne informacje, artykuły i porady z zakresu farmacji, ...
Reklama:
Reklama: