Reklama:

Czym jest alergia kontaktowa?

Ten tekst przeczytasz w 7 min.

Czym jest alergia kontaktowa?

pantherstock

Świąd

Alergia kontaktowa jest specyficzną reakcją organizmu na kontakt z substancją chemiczną. Taka reakcja jest wynikiem „błędnie zaprogramowanego” układu immunologicznego, który w toku rozpoczynania procesu reakcji alergicznej nie wykorzystuje przeciwciał a jedynie limfocyty. Wykwity powstałe w wyniku reakcji zapalnej przechodzą odpowiednio fazy rozwoju po czym ulegają zanikowi. W sytuacjach trwałego narażenia na działanie alergenu, może dojść do przewlekłego alergicznego zapalenia skóry.

Reklama:

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Alergie

gość
Forum: Skóra
Problemu po leczeniu grzybicy penisa
Witam, na poczatku stycznia nabawiłem sie jak sie okazało grzybicy penisa. Dostalem od lekarza travocort i antybiotyk. Pieczenie i bol ustały ale na ujsciu dalej mam zaczerwienienie. Nastepnie udalem...
gość
Forum: Skóra
Co to może być?
Witam mam jakieś dziwne coś na wzgórku łonowym, stosowałem plyn condyline ale nie pomogło, co to może być ?
Wysypka na przedramieniu. Swędząca.
Dzień dobry. Pojawiła mi się wysypka na przedramieniu. Czasami swędzi, czasami nie. Nie wiem czym to jest spowodowane i co to jest. Jakieś diagnozy?
gość
Forum: Twarz
Trądzik na czole
Witam.Chciałbym prosić o pomoc ponieważ byłem już u wielu dermatologów i nikt nie pomógł.Czy ktoś może mi doradzić co w takim przypadku powinienem zrobić .
gość
Forum: Skóra
Co to może być?
Dziecko przedszkole, 3 letnie. Od 2 tygodni taka wysypka? Tylko na dłoniach, swędzi. Pediatra twierdzi ze to rumień zakaźny. Dziecko pierwszy raz mialo na początku grudnia. Z tego co wiem przechodz...
gość
Forum: Skóra
Pieprzyk
Czy taki pieprzyk jest normalny ? Wygląda jakoś dziwnie. Dziękuję za odpowiedź.
Reklama:
Reklama: